علل ثبات در کاهش وزن

کاهش وزن ن ولیپولیزر جدیدترین تخلیه رژیم غذایی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با تنه ورانهای آن ها جمع شود و کاهش وزن آنها زیبایی زنانه بدهد در شکمشان جمع شده وآنها را زشت و بی قواره می کند. قبل از هر گونه تصمیم گیری با پزشکان کلینیک تخصصى پوست و لیزر هور مشورت کنید . ما بهترین راه را برای رسیدن کاهش وزن بهترین نتیجه کاهش وزن شما پیشنهاد میدهیم .

چرا بعد از مدتی رژیم گرفتن دیگر وزن کاهش نمی یابد؟

 

در بیشتر موارد افراد چاقی که رژیم لا غری می گیرند بعد از مدتی متوجه می شوند وزن شان دیگر کاهش نمی یابد.علتش این است که بین انرژی که فرد از طریق مصرف غذا دریافت می کند و انرژی که در بدن می سوزاند به تدریج تعادل برقرار میشود یعنی فرد معادل همان انرژی که دریافت می کند می سوزاند و نه بیشتر.

در رژیم های لاغری پس از مدتی توقف کاهش وزن دیده می شود که این هم به دلیل بر قراری تعادل بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی است. بدن برای زنده ماندن این تعادل را بر قرار می کند که بدون ان بقای نسل بشر به مخاطره می افتاد مثلا اگر فرد برای مدتی به علت قحطی عدم دسترسی به غذا بیماری و... نتواند غذا مصرف کند و لاغر شود و کاهش وزن او همچنان ادامه داشته باشد تصور کنید  که این روند کاهش وزن چه پیامد های نا گواری برای او در پی خواهد داشت. هنگامی که فردی یک رژیم لاغری را شروع می کند و در یافت روزانه انرژی خود را 500کالری کاهش می دهد.یعنی به جای 2000 کالری در روز که نیاز واقعی اوست1500کالری مصرف می کند یک تعادل منفی انرژی دربدنش ایجاد می شود و وزنش به تدریج کاهش می یا بد. برای جبران این 500کالری که کمتر مصرف شده بدن از ذخایر انرژی خود استفاده می کند.

بنابر این سلول ها کربوهیدرات و پروتئین ها را برای تولید انرژی مصرف می کنند. چربی های ذخیره شده هم مورد استفاده قرار می گیرند ولی اغلب درصد کمی از انرژی تولیدی را به خود اختصاص می دهند. بدن ما دارای مکانیسم های فیزیولوژیکی است که به سرعت تعادل انرژی را حفظ می کند یعنی دیگر وزن بدن کاهش نمی یابد.

 

دلایل توقف کاهش وزن به شرح زیر است:

1.متابولیسم (سوخت و سلز) بدن کاهش می یابد:

در اثر مصرف کم غذا و کمبود انرژی پروتئین و کربوهیدارت های موجود در سلول ها استفاده  می شوند در نتیجه مقدار توده عضلانی کم می شود و متا بولسیم بدن نیز کاهش می یابد در این حالت فرد برای حفظ وزن جدید به انرژی کمتری نیاز دارد. به عبارت دیگر بدن به تدریج با مصرف کم انرژی سازگار می شود.

 

2.بدن کالری کمتری می سوزاند :

هر چقدر فرد لاغر تر می شود بدن انرژی کمتری برای جا به جایی و حرکت می سوزاند در نتیجه مصرف کل انرژی در بدن کاهش می یابد. اگر در شروع رژیم لاغری روزانه 500کالری کمتر مصرف شود وزن بدن به تدریج کم می شود ولی بعد از مدتی روند کاهش وزن کند می شود. در این صورت باید رژیم کم کالری تری نسبت به قبل اجرا کنید کاهش توده عضلانی و کاهش مصرف انرژی در بدن باعث می شوند همان مقدار کم انرژی نیز در بدن ذخیره شود و تعادل انرژی برقرار شود و حتی روند کاهش وزن در اثر ورزش شدید را اهسته کند. همیشه بدن به راحتی با دریافت کمتر کالری سازگار می شود زیرا برای حفظ حیات باید انرژی را ذخیره کند.

 

 

برای اینکه کاهش وزن متوقف نشود چه باید کرد؟؟

 

با توجه به مطالب بالا بایستی به ارامی مقدار کالری رژیم را کاهش داد در این صورت مقدار کمی از عضلات بدن کاهش میی یابد و متا بولیسم بدن در طی رژیم همچنان بالا می ماند. همچنین10تا15تمرین ورزشی نخست بایستی سبک باشند تا برای مدت طولانی تر سیستم انرژی بدن بتواند با هر نوع تغییر سازگار شود و چربی های بدن را بسوزاند. اگر بخواهیم با یک رژیم بسیار کم کالری در مدت زمان کوتاهی وزن خود را کاهش دهیم در این حالت بدن مجبور میشود مقدار زیادی پروتئین را برای تولید انرژی بسوزاند بخصوص وقتی که ذخایر کربوهیدراتی بدن کم شده باشد. بامصرف پروتئین بدن و کاهش عضلات  متابولیسم بدن کم می شود و بعد از مدتی وزن بدن دیگر کاهش نمی یابد. در این وضعیت اگر فرد مثل سابق غذا بخورد نسبت به قبل از رژیم بیشتر چاق می شود زیرا تعادل مثبت انرژی بر قرار می شود. برای اینکه مقدار تحلیل عضلات به حداقل برسد ابتدا باید متابولیسم را افزایش داد و سپس دریافت کالری را به تدریج کم کرد تا انرژی به طور موثری بسوزد.

هنگام کاهش وزن مقدار عضلات بدن رو به تحلیل می روند که در نتیجه ی ان متابولسیم بدن نیز کم می شود. اگر در حال حاضر رژیم بسیار کم کالری دارید. هنوزدیر نیست. شما می توانید مقدار مصرف غذای خود را مجددا" تنظیم کنید تا متا بولیسم بدن تان برای سوزاندن چربی های زائد افزایش یابد و از تحلیل بیشتر عضلات جلوگیری کند. برای این کار می توانید از یک مشاور تغذیه کمک بگیرید.

 

فقط خانومها بخوانند ... !!!

تنگ کردن واژن با جدیدترین تکنولوژی آمریکا هم اکنون در کلینیک ایده آل

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده فیلم روی لینک زیر کلیک کنید

تنگ کردن واژن با لیزر

/ 0 نظر / 111 بازدید