سلولیت

 

در زنان، سلولیت به شکل راست و رو به پایین است که موجب افتادگی پوست و گودی می‌شود. در مردان این چربی به شکل زاویه‌دار است. مردها پوست ضخیم‌تری نسبت به زنان دارند که این کار به پوشاندن سلولیت در آنها کمک می‌کند.

 

درمان سلولیت از طریق کاهش وزن

افزایش وزن به واسطۀ بزرگتر شدن سلولهای چربی، موجب پیشرفت سلولیت می‌شود. افزایش چربی زیر پوست ممکن است موجب حساس‌تر شدن پاها شود. کاهش وزن می‌تواند موجب کاهش ظاهر سلولیتی به ویژه در زنانی که میزان وزن زیادی کم می کنند شود. به گفتۀ وانر، چنانچه بتوانید وزن کم کنید، به طور بالقوه به سوی کاهش سلولیت پیش خواهید رفت.

با وجود این، کاهش وزن رویکردی مناسب برای تمام افراد به شمار نمی‌آید. زنانی که حتی وزن مناسبی دارند نیز ممکن است چند کیلو کاهش موجب ایجاد پوستی شل و سلولیت قابل توجه شود.

 

درمان سلولیت با ماساژ

درمان سلولیت موسوم به آندومولوژی، از غلطک و ساکشن برای ماساژ پوست استفاده می‌کند که موجب بهبود گردش خون می‌شود.

این نوع درمان ۱۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و به طور معمول دوبار در هفته و به مدت چندین ماه تکرار می‌شود. یک دورۀ ۱۰ تا ۱۲ جلسه‌ای حدود ۷۰۰ هزار تومان بیشتر هزینه دارد.

در مطب پزشک

دستگاههای متفاوتی در مطب پزشکان وجود دارند تا به درمان سلولیت بدون جراحی بپردازند. برخی از این دستگاهها از انرژی امواج رادیویی بهره گرفته است. سایرین از لیزر استفاده می‌کنند. گروه جدیدی از دستگاهها امواجه صوتی با شدت بالا بهره می‌گیرد.

امواج رادیویی و لیزرها، با استفاده از حرارت کار می‌کنند. حرارت برای سفت و ضخیم شدن پوست است و می‌تواند به از بین رفتن چربی‌های زیر پوست کمک کند. امواج صوتی نیز امواج فشار سنگینی هستند که به شکستن دسته‌های سپتایی که موجب افتادگی پوست و ایجاد گودی می‌شوند کمک می‌کند.

بسیاری از این فن‌آوری‌ها به درمانهای متعدد نیاز دارند. طیف این هزینه می‌تواند از ۱ تا ۵ ملیون تومان بسته به تعداد جلسات و فناوری که انتخاب می‌کنید دارد.

چه میزان بهبودی را انتظار دارید؟

وانر می‌گوید حتی استفاده از بهترین فناوری‌ها، بهبود ۲۵ تا ۵۰ درصدی را به دنبال دارد که البته ممکن است همین میزان در طول زمان نیز کاهش یابد.

درمان سلولیت از طریق جراحی

در ژانویۀ ۲۰۱۲، FDA درمان جراحی جدیدی را برای سلولیت به نام سلولاز عنوان کرد.

سلولاز نوعی لیزر گرمایشی است که زیر پوست با استفاده از چند برش کوچک قرار می‌گیرد. سپس جراح با استفاده از الگوی شبکه‌ای، از لیزر برای سوزاندن دسته‌های سپتایی که موجب افت پوست شده‌اند استفاده می‌کند. این لیزر همچنین نفوذ در چربی و کاهش تورم آنها می‌شود. شرکتی که این لیزر را ساخته عنوان نموده که این روند موجب تضعیف سلولیت می‌شود.

این کار بسته به اندازۀ منطقۀ مورد درمان چندین ساعت طول می‌کشد. پزشک پیش از شروع کار منطقۀ مورد درمان را بی‌حس می‌کند.

 لیپوماتیک هم روش دیکری برای کاهش توده چربی سلولیت می باشد

 

در مرکز ما از جدیدترین دستگاه شاک ویو و اولتراسوند توام با هم جهت رفع چاقی های موضعی و سلولیت استفاه میشود

جهت اطلاعات بیشتر با تلفن 09199090683 تماس بگیرید

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 53 بازدید