علت بروز لاغری چیست


 

به نظر میرسد لاغری دلایل متفاوتی داشته باشد از بین دلایل مختلف ابتلا به لاغری سه عارضه ای که برایتان ذکر میکنم جزو عمده ترین دلایل هستند:


1. پرکاری غده تیروئید: محتمل ترین حدس در این باره پرکاری غده تیروئید است به منظور اطمینان از عدم وجود این عارضهلازم است به یک پزشک متخصص داخلی و یا غدد مراجعه نمایید و آزمایشات لازم را انجام دهید.
البته چنانچه به علائمی مانند تحرک زیاد و تحریک پذیری زیاد و عصبانیت و عرق کردن بیش از اندازه و دمای بالای بدن و اشتهای زیاد دچار هستید میتوان تا حد زیادی از پرکار بودن غده تیروئید شما اطمینان حاصل نمود.
2.ناراحتی گوارشی : این احتمال وجود دارد که به علت ابتلا به یک بیماری یا اختلال گوارشی بدن شما در هضم و یا جذب نمودن آنچه که میخورید ناتوان یا کم توان باشد. لذا بهتر است برای اطمینان از عدم وجود این عارضه هم به یک متخصص گوارش مراجعه نمایید.
3. بی اشتهایی عصبی : ابتلا به اختلالت و نارحتی های روحی مانند وسواس و افسردگی و اضطراب و ... میتواند منجر به کم اشتهایی و یا بی اشتهایی و نهایتا لاغر شدن شما گردد لذا توصیه میکنیم چنانچه حس میکنید یا اطرافیان تان به شما میگویند به یکی از این عوارض دچارید حتما به یک متخصص روانپزشک مشاوره نمایید.

چنانچه از عدم وجود سه عارضه فوق مطمئن شدید تنها یک گزینه برای شما باقی میماند. آنهم اینکه شما کمتر از حد نیاز بدنتان غذا میخورید و به همین جهت لازم است از یک رژیم غذایی افزایش وزن استفاده نمایید.از طرفی این امکان هم وجود دارد که آنچه شما میخورید و فکر میکنید زیاد هم است ارزش کاری و تغذیه ای آنچنانی نداشته باشد.پس بهتر است به یک متخصص یا کارشناس تغذیه مراجعه نمایید و با پیروی از یک برنامه غذایی سالم و متعادل و متناسب وزن خود را افزایش دهید.

برای مشاهده ی آخرین پیشنهادات ویژه و تخفیف های فوق العاده به وب سایت جدید ما به آدرس زیر مراجعه کرده و در کلوپ مشتریان ثبت نام کنید            www.ideal-clinic.ir


/ 0 نظر / 6 بازدید