آیا هنگام کار با دستگاه های لاغری موضعی می بایستی ار رژیم غذایی خاصی پیروی کنیم؟

رژیم غذایی خاصی برای رهایی از چربی‌های موضعی وجود ندارد. در برخورد با چربی‌های اضافه‌ای که در قسمتی از بدن مثل ران‌ها تجمع پیدا می‌کنند تنها راه، در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و حساب شده با توجه به شرایط جسمانی و فردی و دستگا های لاغری موضعی  است. در حقیقت نمی‌توان با رژیم غذایی ویژه‌ای، قسمت خاصی از بدن‌تان را هدف بگیرید. یک نگاه جامع حتی خارج از معادلات پزشکی به وضوح آشکار می‌کند که هیچ برنامه غذایی وجود ندارد که به‌طور هوشمند قسمت مشخصی از چربی‌های اضافه بدن‌تان را بسوزاند. بنابراین تکیه کردن به رژیم‌های غذایی که با این هدف و به عناوین مختلف به شما توصیه می‌شوند، هرگز شما را به نتیجه دلخواه نمی‌رسانند و در بهترین حالت چنانچه این رژیم‌ها، قاعده‌مند تنظیم شده باشند، شما را به کاهش وزن کلی می‌رسانند؛ اما از آنجا که اغلب نگاه کارشناسانه‌ای پشت این رژیم‌ها وجود ندارد عوارض جسمانی عمده‌ای را به‌دنبال دارند، به‌خصوص این‌که برای رسیدن به نتیجه ظاهری ساختار این رژیم‌ها معمولا به رژیم‌های تک محور نزدیک است. اغلب هم چربی‌ها هستند که به‌طور کامل از آنها حذف می‌شوند. این درحالی است که حذف کامل چربی‌ها از رژیم غذایی می‌تواند عوارض بسیاری از جمله بیماری‌های قلبی را به‌دنبال داشته باشد. به‌طور کلی برای فراهم کردن میزان کافی چربی‌های ضروری در برنامه غذایی نباید میزان چربی دریافتی شما کمتر از 20 تا 25 درصد از کل انرژی روزانه‌تان باشد.

پس چگونه می توانیم از شر این چربی ها خلاص شویم؟ امروزه دستگاه های زیادی وجود دارد که بصورت موضعی باعث از بین بردن چربی موضعی در منطقه مورد نظر می شود. دستگاه های مورد نظر می تواند اولتراسونیک، آر اف، کویتیشن، ال پی جی، کربوکسی تراپی، شاک ویو، لیزر کم توان و یا کرایو لیپولیزر باشد که هر کدام با مکانیزم های متفاوت چربی های موضعی را از بین برده و آن منطقه را سفت و از افتادگی و شلی جلوگیری می کنند. اما در کنار این دستگاه ها بایستی یک رعایت نسبی در رژیم غذایی خود داشته باشید و در صورت داشتن وزن نرمال، وزن خود را در محدوده وزن کنونی خود حفظ کنید. همچنین بایستی فعالیت بدنی مناسب داشته باشید. هنگام استفاده از دستگاه های لاغری موضعی چربی های موضعی شکسته شده و وارد جریان لنف می شود، شما می بایستی این چربی های شکسته شده در جریان لنف را از بدن خارج کنید. با داشتن فعالیت و ورزش و همچنین رعایت رژیم غذایی مناسب و متعادل، دفع این چربی های شکسته شده را تسریع می بخشید. و روند لاغری شما را با سرعت چندین برار افزایش می دهد. منظور از رژیم غذایی داشتن برنامه غذایی خاص نیست بلکه باید رژیم غذایی متعادل و مناسب داشته باشید و از یک الگوی غذایی پیروی کنید و عادات غذایی خود را تغییر دهید. از غذاهایی که سلولیت را بدتر می کند جدا پرهیز کنید.

برای مشاهده ی آخرین پیشنهادات ویژه و تخفیف های فوق العاده به وب سایت جدید ما به آدرس زیر مراجعه کرده و در کلوپ مشتریان ثبت نام کنید            www.ideal-clinic.ir


نویسنده : پروانه کاظمی : ٦:٢٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

  • سامان | اخبار